Piecyki knotowe czy jak kto woli naftowe są zasilane naftą. Z powodzeniem można stosować do ogrzewania garaży, hal produkcyjnych, sklepów jak i domów. Są to niezwykle bezpieczne grzejniki, gdyż nie potrzebują skomplikowanych instalacji oraz podłączeń. Główna ich zaletą jest energooszczędność przez co ogrzewanie pomieszczenia staje się tańsze. Do stosowania takich piecyków wymagane jest tylko wentylowane pomieszczenie. Wydzielają przyjemne ciepło. Piece naftowe dzieli się na knotowe i elektroniczne.

Piecyk naftowy do mieszkania

Piecyki naftowe elektroniczne posiadają dużą moc. Są bardzo bezpieczne, gdyż posiadają wiele zabezpieczeń. Można nimi równomiernie ogrzać duże pomieszczenia fabryk jak i pomieszczenia biurowe.

Kilka słów o piecykach naftowych elektronicznych . Podczas spalania nie wydzielają zapachu i nie podwyższają wilgotności powietrza. Posiadają zabezpieczenie, które wyłącza piecyk, gdy tylko spadnie niebezpiecznie zawartość powietrza w pomieszczeniu działania piecyka. Wykazano, że ogrzewanie naftowe jest dużo tańsze od ogrzewania elektrycznego o blisko 30%. Warto zwrócić uwagę na fakt wydzielania ciepła w ilości 30% w postaci promieniowania podczerwonego przez co powstaje efekt tzw. „żywego ognia”.

Piecyki naftowe do garażu, namiotu

Piecyki naftowe knotowe posiadają wymienny zbiornik na naftę. Są bezpieczne dzięki wbudowanym zabezpieczeniom. Mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych jak i na targowiskach do ogrzania stoiska. Wymagania to jedynie wentylowane pomieszczenie. Prostota i łatwość w obsłudze to kolejne zalety tych piecyków.

Krótko o głównych zaletach piecyków naftowych knotowych. Wysoka energooszczędność, prostota budowy i obsługi oraz przenośność czyli mobilność to podstawowe i nie jedyne zalety piecyków na naftę. Kolejną zaletą jest brak zapachu, gdyż podczas procesy spalania nafty nie wydobywa się przykry zapach. Piecyk taki nie wymaga komina tylko wentylacji w pomieszczeniu w którym działa. Chcąc kończyć należy wymienić bezpieczeństwo stosowania.

Bezpieczeństwo stosowania piecyków naftowych gwarantują producenci montując szereg nowoczesnych zabezpieczeń. Piecyk taki nadaje się do ogrzewania z okresie zimowym okresowo lub na stałe. Duża wydajność nowoczesnych piecyków na naftę i wysokie bezpieczeństwo pozwalają na stosowanie ich dosłownie wszędzie.

Paliwo do piecyków naftowych

Paliwo musi być specjalne z zawartością zapachową około 1%. Nafta powinna być bez zapachu ropy, a zapach powinien być lekko wyczuwalny. Cena 20 litrowego kanistra nafty wynosi około 100 złotych. Szereg czujników strzeże naszego bezpieczeństwa. Jednym z nich jest czujnik CO2 i czujnik pracy w pionie. Kolejnym rozwiązaniem jest programator dobowy, który pozwala na zaprogramowanie czasu działania piecyka jak i godzin działania. Warto pamiętać, że paliwa do piecyków naftowych niestety ze względów bezpieczeństwa nie kupimy w sklepie internetowym. Jedyną opcją zakupu paliwa są duże markety budowlane.

Podsumowując. Piecyk na naftę pozwalana na obniżenie kosztów ogrzewania. Bezpieczeństwo stosowania takich grzejników jest bardzo wysokie przez co piecyk na naftę możemy stosować wszędzie gdzie tylko chcemy. Niski koszt eksploatacji jak i zalety kuszą i zachęcają do kupna.

Komentarze  

0 #1 a taka tam 2019-10-09 10:46
Piecyk na naftę stosowałam na działce wczesną wiosną i jesienią. Lubimy z mężem przesiadywać na działce spędzając czas na szaradziarstwie.
Co do wpisu to napisany ciekawie. MNóstwo informacji, rad, wniosków.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież