Pompy Omnigena to urządzenia wysokiej jakości, które sprawdzą się niemal wszędzie tam, gdzie wymagana jest regulacja poziomu wody bądź jej całkowite usunięcie. Swoje zastosowanie pompy omnigena znajdą w rolnictwie, ogrodnictwie, przemyśle, ale także w gospodarstwach domowych. W zależności od aktualnych potrzeb można wybrać pompy głębinowe lub pompy zatapialne.

Pompy głębinowe

Pompy głębinowe przeznaczone są do czerpania czystej, zimnej wody z ujęć wierconych głębinowo, studni kręgowych oraz zbiorników wolnostojących. Jeżeli lustro wody znajduje się poniżej 8m, tego typu pompy są wówczas niezawodne. Pompy głębinowe mają szerokie spektrum zastosowania - poczynając od niewielkich pomp na potrzeby domków jednorodzinnych, poprzez pompy dla rolnictwa, aż po duże agregaty do zastosowań przemysłowych. Warto zainwestować w pompy głębinowe, ponieważ:

  • pobierają małą ilość prądu,
  • posiadają duże ciśnienie,
  • są niezawodne i proste w obsłudze.

Rodzaje pomp głębinowych, które pomogą czerpać wodę ze studni to m.in. pompy śrubowe, monoblokowe oraz, w zależności od wielkości studni, od dwu i pół calowych do dwunastocalowych, w tym wykonane ze stali nierdzewnej.

Równie przydatne są pompy zatapialne, które fabrycznie przystosowane są do współpracy z wężami elastycznymi. Służą do pompowania brudnej wody zanieczyszczonej elementami stałymi, więc sprawdzą się do pompowania ścieków lub wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń. Główni odbiorcy pomp zatapialnych to rolnicy, budowlańcy, przedsiębiorcy komunalni. Nie są one drogie, więc często zaopatrują się w nie odbiorcy indywidualni. Rodzaje pomp zatapialnych można dobrać w zależności od ilości zanieczyszczeń np. odwodnieniowe, fontannowe, z rozdrabniaczami. Zalety takiej pompy to:

  • szeroki zakres zastosowania,
  • solidna konstrukcja,
  • duża wydajność i wysokie podnoszenie,
  • cicha praca,
  • odporność na korozję,
  • łatwość obsługi.

Pompy Omnigena

Pompy Omnigena to niezbędne urządzenia, które pomagają uporać się z wodą. Wygodna w użytkowaniu zwarta budowa, duża wydajność oraz niezawodne działanie powinny przekonać do ich zakupu.

Komentarze  

0 #1 niby fachowiec 2019-10-09 10:44
Wpis ciekawie napisany. Niestety mnie pompa nie potrzebna, ale polecę wpis znajomemu.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież