Okres zimowy nie sprzyja pracom ogrodowym, ale zawsze można wtedy przemyśleć stworzenie ogrodu zimowego. Z naszymi poradami na pewno uda Ci się zaaranżować ogród zimowy Twoich marzeń.


1. Przemyśl wybór miejsca. 

Jeśli jeszcze nie zbudowałeś swojego domu, możesz na plany szybko nanieść projekt ogrodu zimowego. Nawet jeśli Twój fundament już stoi, nie musisz się przejmować. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobił dobudówkę lub na ogród zimowy wykorzystał taras.  

Ogrody zimowe w Warszawie można podziwiać przejeżdżając przez stolicę. Nie brakuje w niej wielu pięknych posesji, gdzie właściciele tworzą egzotyczne oranżerie lub tak urządzają ogrody zimowe, by stanowiły przyjemne miejsce spotkań ze znajomymi. Jeśli i Ty podziwiasz ogrody zimowe w Warszawie, z naszymi poradami na pewno stworzysz miejsce swoich marzeń. 

Oczywiście pierwszą kwestią jest usytuowanie ogrodów zimowych w Warszawie. Najlepiej w tej kwestii poradzić się architekta, ale warto pamiętać, że każda z 4 stron świata będzie miała swoje plusy i minusy. Dobrze pamiętać, że jeśli chcesz posadzić rośliny egzotyczne, najlepiej sprawdzi się wtedy ogród zimowy położony od strony południowej. W lecie temperatury mogą tam być bardzo wysokie, dlatego trzeba go ocieniać i postawić na wentylację. 

2. Wybierz fundamenty

Fundamenty ogrodów zimowych w Warszawie muszą być solidne, tak, by wytrzymały obciążenie wiatrem i śniegiem w zimie. Ogrody zimowe powinny być dobrze zabezpieczone przed wilgocią oraz ocieplone. Izolacja przeciwwilgociowa zapobiega skraplaniu się pary wodnej w dolnej części konstrukcji. Ogrody zimowe w Warszawie można wznosić na zbrojonych ławach, które są wykonane po obrysie ogrodu zimowego lub na stopach fundamentowych wykonanych w miejscu mocowania słupów przenoszących główne obciążenie. 

Co ważne, fundamenty ogrodów zimowych w Warszawie mogą być połączone z fundamentami domu. Łączy się je dyletacją wypełnioną elastycznym materiałem na przykład paskiem styropianu. 

3. Wybierz konstrukcję

Ogrody zimowe w Warszawie muszą mieć przemyślaną konstrukcję. Najpopularniejszymi na rynku profilami są drewno i aluminium. Rzadziej natomiast stosuje się PVC. Bardzo rzadko natomiast wykorzystuje się stal, która nie ma dobrych parametrów termoizolacyjnych, a także często koroduje. Drewno ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, jednak wymaga konserwacji i stałej pielęgnacji. Z kolei aluminium nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, posiada dobre właściwości izolacyjne, a także jest bardzo trwałym materiałem. Profile z PVC (polichlorku winylu) są lekkie, ale można dzięki nim budować sztywne konstrukcje. 

4. Zdecyduj się na odpowiednie przeszklenie

Ogrody zimowe w Warszawie składają się głównie z przeszkleń, dlatego warto zdecydować się na dobre przeszklenie. Do szklenia ogrodów zimowych stosuje się najczęściej szyby zespolone składające się z dwóch lub trzech tafli szkła. Przestrzeń między nimi wypełniona jest gazem szlachetnym. Główne funkcje szyb to ograniczenie ucieczki ciepła, niedopuszczenie do przegrzania się pomieszczenia oraz zapewnianie bezpieczeństwa. Latem szyby bardzo się nagrzewają, dlatego warto pomyśleć o odpowiednich markizach. 

5. Zastanów się nad wentylacją i ogrzewaniem

Obieg ciepła może być naturalny lub mechaniczny. Ten pierwszy polega na wietrzeniu ogrodów zimowych przez otwieranie drzwi i okien. Zimą takie rozwiązanie może jednak powodować ucieczkę ciepła. Dobrze jest dlatego zamontować nawiewniki higrosterowane, które reagują na wilgotność powietrza i wpuszczają do pomieszczenia świeże. Obieg ciepła mechaniczny bywa bardziej skuteczny. Zimne powietrze napływa do ogrodu przez nawiewniki zamontowane na jego dolnej części, a ciepłe usuwane jest przez wentylator mechaniczny zamontowany u góry. Ten system wentylacji nie wymaga obsługi, gdyż sterowany jest automatycznie. 

Ogrody zimowe w Warszawie najlepiej ogrzewać grzejnikami kanałowymi lub systemem ogrzewania podłogowego. 

Sprawdź nas : https://www.bartmetaco.pl/   

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież