Prezydent podpisał ustawę o kasa fiskalnych online. Przedsiębiorcy, którzy sprzedają towar i usługi dla osobą nie prowadzącej działalności gospodarczej, będą zmuszeni stopniowo wycofywać stare kasy a na ich miejsce kasy fiskalne online. Dla kogo i od kiesy takie kasy fiskalne będą obowiązkowe.


Styczeń 2020 rok – pierwsze warsztaty samochodowe. Kasę online muszą mieć świadczący usługi naprawcze pojazdów silnikowych i motorowerów. Poza tym sprzedający benzynę olej napędowy i gaz wykorzystywany w silnikach pojazdów.

Syczeń 2021 rok – od tej daty wszystkie rejestracje działalności tylko na kasach fiskalnych online. Do grupy tej należą świadczący usługi stałe lub sezonowe związane z wyżywieniem, czyli stacjonarne punkty gastronomiczne oraz usługi z krótkotrwałego zakwaterowania, poza tym firmy zajmujące się sprzedażą węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla przeznaczonych do celów opałowych. 

Lipiec 2021 roku - fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, prawnicy, budowlańcy, fitnessy i siłownie. W tych grupach kasa online jest obowiązkowa.

Do tej pory osoby prowadzące działalność mogą korzystać z trzech rodzajów kas fiskalnych. To jest: kasy fiskalne z papierowym zapisem kopii, kasy fiskalne z elektronicznym zapisem kopii gdzie dane zapisuje się na karcie SD i kasy fiskalne online, dzięki niej w sposób ciągły, zautomatyzowany i bezpośredni przekazywane są dane do Centralnego Repozytorium Kas. </p>

Kasy fiskalne online - cel zmian

Zmiany poprawią kondycję finansową Państwa, pozwolą wykrywać i ograniczać oszustwa podatkowe. Cele wdrożenia przepisów: uszczelnienie i walka z luką w VAT, zwiększenie akceptacji płatności bezgotówkowych oraz zapewnienie konsumentom dostępu do pieniądza elektronicznego oraz paragonów elektronicznych,wprowadzenie nowego standardu protokołu komunikacyjnego do centralnego repozytorium kas dla nowych urządzeń fiskalnych wchodzących do eksploatacji, możliwie szybkie wycofanie z eksploatacji urządzeń, które są przestarzałe i nie mogą być dostosowane do nowych wymagań, a ich kontrola jest utrudniona.

Więcej dowiesz się na https://netvet.pl/kasy-fiskalne


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież