Winietka ślubna

Każde wesele ma parę młodych i ich gości. W celu uniknięcia niepotrzebnego chaosu warto na stołach weselnych umieścić winietki wtedy to goście weselni szybko i bezproblemowo odnajdą swoje miejsce. Winietki weselne mogą pełnić pewnego rodzaju dodatek do dekoracji stołu. Weselnicy bardzo pozytywnie i entuzjastycznie reagują na dekorowane winietki i chętnie zabierają je do domu w którym mogą później służyć za podstawkę pod kubek, mowa tu o winietkach rustykalnych czyli takich wykonanych z drewna i w drewnie. Styl rustykalny to dążenie do natury i sielankowość. Podkreślenie drewnianych elementów i rękodzieła. Do winietek rustykalnych należy zaliczyć drewniane krążki, drewniane winietki i pieńki z karteczką.

Winietki ślubne drewniane

Na rynku brażny ślubnej dostępnych jest coraz więcej winietek ślubnych drewnianych. Jednak najpopularniejszymi z nich są:

Drewniane krążki
– średnica krążka drewna wynosi około 8-10 cm. Grawer z imieniem i nazwiskiem oraz na przykład motywem kwiatowym nanoszony jest na jednej stronie. W celu nadania wyrazistości wygrawerowanego wzoru i gładkości powierzchni krążek jest szlifowany. Do wykonania krążka używa się drewna różnego gatunku począwszy od brzozy skończywszy na dębie. Drewniane krążki stanowią bardzo oryginalną dekorację, która wyróżni Wasz stół weselny.

Drewniane winietki – stanowią ciekawą ozdobę stołu. Na winietce znajduje się grawer z ozdobnym motywem i imieniem oraz nazwiskiem zaproszonego gościa weselnego lub nowożeńców. Powierzchnia jest szlifowana w celu wygładzenia nierówności i nadania gładkości powierzchni. Drewniane winietki takie mogą posiadać różną wielkość i różny kształt w zależności od potrzeb Klienta i dostępnych wzorów. Oprócz grawera bądź zamiast ozdobnego motywu mogą pojawić się kolorowe dekoracje nanoszone na drewno często są to motywy roślinne i kwiatowe choć niekoniecznie.

Pieńki z karteczką – są doskonałym elementem w którym można umieścić karteczkę z imieniem i nazwiskiem zaproszonej osoby. Pieńki są wykonane z drewna brzozowego lub sosnowego. Estetyka i nietuzinkowy wygląd to główne cechy pieńków z drewna. Z reguły mają wysokość około 4-5 cm i podobną szerokość. Na środku jednej strony jest wycięty rowek o głębokości ponad 5 mm. Obie strony pieńka są szlifowane z celu nadania gładkości. Z pewnością staną się świetną dekoracją stołów weselnych wraz z imienną karteczką.

Z pewnością rustykalne winietki będą pozytywnie odebrane przez weselników i staną się pamiątka po tym ważnym wydarzeniu. Powiedz „nie” niepotrzebnemu chaosowi i zbędnym kłopotom podczas zbierania się gości weselnych. Wysokie walory estetyczne i dekoracyjne oraz stosunkowo niska cena dodatkowo zachęcają do wykorzystania tego elementu podczas przygotowania stołów weselnych.

Komentarze  

0 #1 jolka 2019-10-11 09:43
Winietki są cudne. W prawdzie my już długo po ślubie, ale naszych winietek nie zapomnimy. Te opisane w tym wpisie też są urocze.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież