jak podniesc wartosc mieszkania

Zainwestuj czas i pieniądze tam, gdzie rezultat będzie najbardziej widoczny i błyskawicznie wpłynie na wrażenia potencjalnego kupca/najemcy. Lub po prostu zrób to dla własnej przyjemności.


1. Odśwież ściany

Nic nie odmieni oblicza Twojego mieszkania tak szybko jak dobra farba. Szczególnie, gdy uda się w ten sposób wyeksponować mocne strony pomieszczenia i sprawić, że mankamenty staną się mniej zauważalne. Dobrze dobrany odcień optycznie powiększy pomieszczenie, a odpowiednia farba ułatwi późniejsze utrzymanie czystości. Dodatkowe punkty można dostać za podejście systemowe – gra kontrastami lub stworzenie płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami sprawi, że całość będzie wyglądała spójnie i po prostu lepiej.

2. Zainwestuj w kuchnię i łazienkę

Te dwa pomieszczenia bardzo mocno wpływają na odbiór całego mieszkania. W kuchni, szczególnie w przypadku mniejszych lokali, spędzamy bardzo dużo czasu, więc dobrze byłoby urządzić ją elegancko i nowocześnie – a przede wszystkim użytecznie. Liczy się wyposażenie, oświetlenie, ale też łatwe sprzątanie. Instynktownie wiemy, jakich kolorów unikać i jakie materiały stosować – wystarczy zdobyć się na odwagę i wprowadzić zmiany. To samo dotyczy łazienki. Nawet jeśli wydaje się czysta i dobrze utrzymana, to jeśli od ostatniego remontu minęło już wiele lat, warto pomyśleć o zmianach.

3. Pierwsze wrażenie

Front domu to pierwsze, co zobaczą goście. Łatwo przyzwyczaić się do niezbyt schludnego wyglądu podwórka i odrapanych drzwi wejściowych, ale odwiedzający (i potencjalni kupujący) natychmiast wyrobią sobie (kiepskie) zdanie. Zwykle wystarczy trochę sprzątania i dbałości o detale – ręcznie wykonane dodatki czy trochę zadbanych roślin nie będzie wymagało mnóstwa pracy i pieniędzy, a efekt może okazać się zaskakująco dobry. Dodatkowo uważamy, że warto ubezpieczyć mieszkanie ponieważ nigdy nie wiemy z kim będziemy mieli doczynienia.

4. Podstawowa użyteczność

Warto pamiętać też o tym, że dom musi być przede wszystkim użyteczny. Przykładowo, rodzina z dziećmi być może doceni piękny dywan w korytarzyku, ale przede wszystkim zapamięta, że utrzymanie czystości w deszczowe dni będzie zadaniem ponad siły. Półka na buty i dobra wycieraczka są w tym przypadku ważniejsze niż eleganckie dodatki.

Jednak jeśli potrzebujesz fachowej pomocy to polecamy usługi biura nieruchomości GERO.

Komentarze  

0 #1 Krystyna 2019-10-09 10:41
W chwili obecnej jestem na etapie malowania ścian i drzwi wewnętrznych. Mam też kilka zadbanych roślin, które przez lato sporo urosły. Kupiłem też kilka drobiazgów przydatnych w łazience i toalecie w chromie. Niestety przez chorobę muszę przełożyć dalsze czynności.
Wpis ciekawy pokazujący w prosty sposób jak podnieść cenę mieszkania.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież