Fuga wim

Co zrobić aby fugi się nie brudziły?

Z pewnością każdy z Państwa korzystając z fug zaobserwował ich szybkie brudzenie się. Jest to efekt nie zabezpieczenia ich odpowiednim preparatem oferowanym przez wielu producentów. Z natury fugi nie przebarwiają się na skutek styczności z barwiącym płynem, tak jest w przypadku fugi epoksydowej więc problem zaciągania plam mamy wyeliminowany. Fugi jasne a w szczególności białe brudzą się niezmiernie szybko, a czyszczą się bez odpowiednich preparatów bardzo ciężko. Aby fuga jasna nie uległa szybkiemu zabrudzeniu należy położyć na nią stosowny preparat i to najlepiej nie jedną, a dwie warstwy aby wskutek użytkowania preparat nie został starty.

Klimatyzator bez rury odprowadzającej ciepłe powietrze

Klimatyzator bez odprowadzania rury

W suchym i gorącym klimacie najlepszym rozwiązaniem są klimatyzatory ewaporacyjne czyli takie w których zastosowane jest schładzanie powietrza za pomocą odparowania wody. Klimatyzatory ewaporacyjne dzieli się na trzy zasadnicze grupy: pośrednie, bezpośrednie i hybrydowe. Jedną z zalet takich klimatyzatorów jest poprawienie wilgotności powietrza. Kolejną zaletą klimatyzatorów ewaporacyjnych jest ich ekonomiczność i znacznie mniejsze zużycie energii elektrycznej w porównaniu z klimatyzatorami sprężarkowymi.

Domy w systemie kanadyjskim

Domy w systemie kanadyjskim.

Domy są schronieniem oraz bezpiecznym miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Świat się rozwija, wszystko idzie do przodu, a w tym technologia budowania domów. Na dzień dzisiejszy bardzo popularnym rozwiązaniem jest budowanie domów w systemie kanadyjskim. To właśnie o nim chcielibyśmy Państwu opowiedzieć w naszym artykule.