Technologia LED, od momentu jej opracowania w latach 60. przez Nicka Holonyaka, jest bezustannie udoskonalana. Rosnącą popularnością cieszą się lampy SMD LED. Diody SMD są wszechstronne i łatwe w montażu. Do tego charakteryzują się imponującą żywotnością, sięgającą nierzadko nawet… 50 000 godzin.
Lampy SMD LED to nowoczesne urządzenia, w których zastosowano diody SMD (Surface Mounted Device) – niewielkie, złożone komponenty elektroniczne, przystosowane do montażu powierzchniowego na płytce (przylutowania do płytki) z nadrukowanym obwodem. Element elektroluminescencyjny zostaje w nich zatopiony w żywicy epoksydowej lub w innym materiale o podobnych właściwościach. Możliwość umieszczenia 3 diod na 1 chipie zrewolucjonizowała segment LED. Diody SMD LED znajdują dzisiaj zastosowanie w wielu dostarczanych wyrobach oświetleniowych o szerokim kącie świecenia. Coraz bardziej popularne stają się lampy do domu z technologią SMD LED, chociaż najczęściej są to modele z niewymienialnym (zintegrowanym) źródłem światła. Na rynku spotkać można m.in.:

 • reflektorki i inne lampy wiszące, sufitowe i kinkiety SMD LED,
 • dekoracyjne żarówki SMD LED,
 • świetlówki liniowe SMD LED,
 • łańcuchy i taśmy SMD LED.

Lampy SMD LED - zalety

Lampy z diodami SMD LED charakteryzują się żywotnością na poziomie nawet 50 000 godzin (a czasem więcej), co oznacza niemal 6 lat bezustannego świecenia – czyli działania przez całą dobę, co w warunkach domowych w zasadzie nie ma miejsca. Jeśli założymy, że w technologii SMD LED zostały wykonane lampy stołowe w sypialni, lampy podłogowe w salonie czy lampy do łazienki (czyli rzadziej używane oświetlenie domowe), to możemy cieszyć się równie intensywnym, wyrazistym blaskiem przez nawet… kilkadziesiąt lat! Jesteśmy pewni, że szybciej znudzi Wam się wystrój albo sprzedacie mieszkanie, niż doczekacie naturalnej „śmierci” wysokiej jakości lampy SMD LED. LEDy wielodiodowe SMD są jedynym, obecnie dostępnym na rynku rozwiązaniem, które zapewnia parametry świecenia zbliżone do halogenów i tradycyjnych żarówek. Wśród innych zalet diod SMD LED warto wymienić jeszcze:

 • możliwość generowania światła w kombinacji kolorów czerwień-zieleń-niebieski w obrębie jednej lampy,
 • kompaktowe wymiary,
 • większy strumień światła,
 • efektywne odprowadzanie ciepła,
 • niewielki spadek strumienia świetlnego w czasie,
 • maksymalną trwałość,
 • optymalny stosunek jakości do ceny,
 • przyjazność dla środowiska naturalnego,
 • różne warianty do wyboru (najpopularniejsze typy to SMD 3528 i SMD 5050).

Lampy SMD LED czy inne oświetlenie LED?

Mówi się, że z wyborem lamp LED jest jak z modelami samochodów, ulubionymi smakami, ideałem partnera albo preferencjami muzycznymi – czyli o gustach się nie dyskutuje ?. Rynek oświetlenia LED dynamicznie się rozwija nie tylko pod względem udoskonalania technologii i oferowanych przez lampy funkcji, ale również różnorodności dostępnego wzornictwa. Dlatego nie powinniście mieć większego problemu ze znalezieniem idealnych lamp LED do tworzonej aranżacji – nawet, jeśli urządzacie wnętrza w mało popularnym stylu.

W sklepie internetowym zFabryki.pl znajdziecie przeszło pół tysiąca designerskich lamp z technologią SMD LED - w cenach od producenta. Na pewno uda się Wam wybrać tę jedyną.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież