Chęć posiadania zdrowego i wysportowanego wyglądu towarzyszy niemal każdemu z nas. Receptą na jego uzyskanie jest aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Jak połączyć obie rzeczy z codziennymi obowiązkami domowymi, pracą zawodową i czasem dla siebie? Nie ukrywamy że może być ciężko. Z myślą o tym powstały firmy, które oferują nam catering dietetyczny.


Co to takiego catering dietetyczny?

Jest to usługa gastronomiczna, polegająca na codziennym dostarczaniu specjalnie przygotowanych posiłków. Są one przygotowane w ten sposób, aby zaspokajać nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne – indywidualne dla każdego człowieka i mogące się różnić od jego wieku, płci i wykonywanej pracy lub treningów. Osoby, które nie mają czasu samodzielnie gotować posiłków, mogą skorzystać z usług jednej z wielu firm cateringowych, oferujących dietę fit i dla sportowców.

Jak realizowany jest catering dietetyczny?

Aby skorzystać z takiej usługi, powinieneś wykupić jeden z dostępnych abonamentów. Dieta może być Ci dostarczana przez tydzień, dwa lub miesiąc. Każdego poranka pod Twoim drzwiami znajdzie się torba, a w niej kilka hermetycznie zapakowanych pojemników. Próżniowe pakowanie zapewnia jedzeniu świeżość i bezpieczeństwo. Zależnie od wybranego wariantu, dieta może składać się z 3, 4 lub 5 posiłków. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż każdy pojemnik możesz zabrać ze sobą do pracy lub szkoły, nie martwiąc się tym że będziesz chodził głodny. Posiłki w plastikowych opakowaniach przeznaczonych do kontaktu z żywnością najczęściej można odgrzewać w kuchence mikrofalowej.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Ceny takiej usługi są bardzo różne i zależą od miejscowości, firmy, a w końcu od kaloryczności posiłków. Im większa jest w nich ilość kalorii, tym dieta z oczywistych powodów staje się droższa, gdyż potrzebne jest więcej składników do jej przygotowania. Na szczęście ty nie musisz się tym martwić, kiedy w zasięgu ręki jest pożyczka pozabankowa. Kiedy Twoja wypłata nie starcza na skorzystanie z takiej diety, a chcesz zmienić swój wygląd jeszcze przed wakacjami, pożyczka pozabankowa świetnie się do tego nadaje. Za pożyczone pieniądze możesz opłacić catering na kilka miesięcy do przodu, zakupić karnet na siłownię lub kupić wybrane sprzęty do swojego domu, aby ćwiczyć w jego zaciszu. Pamiętaj również o tym, że korzystając z cateringu dietetycznego nie musisz już kupować produktów spożywczych do domu i poświęcać czasu na gotowanie, co również należy wziąć pod uwagę przy ocenie kosztów takiej diety.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież