Współczesne trendy wnętrzarskie od dłuższego czasu krążą wokół minimalizmu i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Moda ta miała wpływ również na branżę meblarską, co ma odzwierciedlenie w kolekcjach wypuszczanych na rynek. Przeważają w nich proste formy i oszczędne w zdobieniach konstrukcje, wśród których popularność zyskują półki regałowe ze sklejki. Do jakich wnętrz pasują takie koncepcje mebli? Podpowiadamy!


Półki regałowe ze sklejki w stylu boho

https://kronosfera.pl/blog/przeciwienstwa-sie-przyciagaja-czyli-o-scandi-boho,528

Półki albo regał to obowiązkowy element każdego pomieszczenia. Meble te służą do eksponowania dekoracji, pamiątek i przechowywania książek, pełniąc funkcję praktycznej ozdoby. Mimo swojej prostej konstrukcji efektownie się prezentują na tle pozostałego wyposażenia, podkreślając charakter aranżacji. Półki regałowe ze sklejki są na tyle uniwersalne, że pasują niemalże do każdego wnętrza. Będą idealnym wyborem do pomieszczeń urządzonych w nurcie boho, w którym najważniejsza jest prostota i naturalność. W te zasady doskonale wpisują się półki regałowe ze sklejki iglastej (https://strefaplyt.pl/p/dla-meblarstwa-polki-ze-sklejki,193) z widocznym usłojeniem drewna na powierzchni desek. Ciepła kolorystyka, ekologia oraz minimalizm w pełni oddają cechy charakterystyczne dla stylu boho.

Półki ze sklejki w skandynawskich aranżacjach

https://strefaplyt.pl/k/polka-regalowa-ze-sklejki-iglastej-300x1200,1255?tr=7

We wnętrzach urządzonych w stylu nordyckim obowiązują jasna kolorystyka, prostota oraz naturalne materiały. Nurt ten można nieco porównać z aranżacjami boho, z tą różnicą, że tu charakterystyczne są raczej chłodne kolory i spora oszczędność w dodatkach. Aby stworzyć spójną kompozycję, możesz więc zdecydować się na półki ze sklejki pomalowane na biało lub w odcieniach błękitu czy szarości. W zasadzie zabieg ten możesz spokojnie pominąć, gdyż jasne płyty z drzewa iglastego nawet bez dodatkowej obróbki będą współgrały z surowością stylu skandynawskiego.

Półki regałowe ze sklejki iglastej w nowoczesnych wnętrzach

https://strefaplyt.pl/k/polka-regalowa-ze-sklejki-iglastej-300x1200,1255?tr=7

Płyty ze sklejki są tak wdzięcznym materiałem, że będą pasować nawet w modernistycznych czy loftowych koncepcjach wnętrz. Ponadto stwarzają wiele możliwości pod względem tworzenia konstrukcji, gdyż nadają się do samodzielnego montażu. W nowoczesnych aranżacjach będą pasować półki regałowe ze sklejki o asymetrycznej budowie i oparte na metalowym stelażu. Możesz je pomalować na dowolny kolor, jednak równie dobrze będą się prezentować w surowej formie w połączeniu z jasnymi meblami.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież