Choć znane każdemu, to jednak potrafią zaskakiwać. Mowa tu rzecz jasna o zasłonach. Prócz tego, że są one najbardziej powszechną dekoracją okna, to istnieją także modele nieznane, acz bardzo pomocne w niektórych projektach wnętrz!


Zdawać by się mogło, że o zasłonach okiennych powiedziano już wszystko. Jednak to tylko pół prawdy, gdyż oprócz najbardziej klasycznych dekoracji okiennych istnieją także modele daleko bardziej nietypowe i charakteryzujące się pewnymi, bardzo specyficznymi, właściwościami. Czasami jest to niecodzienny kształt, gdy mówimy o przesłonie na okno trapezowe lub na skosy, innym razem chodzi o właściwości techniczne, tak jest w przypadku tak zwanych zasłon akustycznych.

Czym jest zasłona akustyczna i kto powinien się nią zainteresować?

Jednym z najmniej znanych rodzajów dekoracji są zasłony dźwiękoszczelne, choć nazwa ta może wydawać się trochę niejasna, to faktycznie funkcjonują one w ten właśnie sposób. W odróżnieniu jednak od modeli standardowych, ich budowa jest nieco bardziej skomplikowana. Składają się one z trzech warstw: wewnętrznej (od strony pomieszczenia) – dekoracyjnej, środkowej – dźwiękoszczelnej  oraz zewnętrznej dźwiękochłonnej. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji zasłona akustyczna, podobna do tych: https://malgorzata.poznan.pl/zaslony-akustyczne-cos-dla-ceniacych-luksus-bezglosu/, może pełnić swoją funkcję w sposób daleko przewyższający efektywnością „zwykłe tkaniny”. Warto jeszcze wspomnieć, kto powinien zainteresować się tymi przesłonami. Przede wszystkim zasłony akustyczne docenią osoby mieszkające w centrach dużych miast lub w głośnej okolicy, gdzie natężenie hałasu jest szczególnie uciążliwe, np. z racji trwających robót drogowych.

Wiesz czym są szyny ks? To jedna z możliwości na efektowne i wygodne powieszenie zasłon! Więcej przykładów szyn karniszowych znajdziesz po kliknięciu w ten adres: https://malgorzata.poznan.pl/szyna-ks/!

Wybieramy zasłonę na duże okno tarasowe

Bardzo podobnie przedstawia się też sytuacja ze stosowaniem tak zwanych zasłon hotelowych, czyli dekoracji na duże okna.  Zazwyczaj sięgają po nie wspomniane już hotele, restauracje lub osoby mieszkające w naprawdę dużych apartamentach w dawnych loftach. Wynika to już z samej nazwy, w większości dawniejszych budynków okna miały standardowe rozmiary, natomiast liczne przeszklenia, na przykład tarasu, są najczęściej spotykane w domach wolnostojących lub dawnych fabrykach, które przekształcono w nowoczesne apartamenty. Stąd też pojawia się w nich wielka liczba dużych okien, które potrzebują zasłon w odpowiednim rozmiarze. Sporo przykładów takich wizualizacji jest dostępnych w sieci, np. pod tym adresem https://malgorzata.poznan.pl/zaslony-na-duze-okno-tarasowe/. Warto jednak mieć na uwadze, że czasami będziemy potrzebowali też specjalnego karnisza do zasłony na duże okno tarasowe, gdyż obsługa manualna czasami jest nazbyt uciążliwa.

Bajkowy klimat, dzięki zasłonie z kryształkami

Są wśród nas także osoby, które cenią sobie przede wszystkim bardzo klimatyczne i lekko nietuzinkowe rozwiązania. Szczególnie warto, by takie osoby spojrzały na niecodzienne zasłony z kryształkami. Choć z pozoru mogą się one wydawać zbyt ekstrawaganckie, to w wielu różnych, interesujących projektach, związanych na przykład z nurtem boho czy art deco, znajdą one swoje miejsce.  Wypadałoby także dodać, iż możemy wybrać dekoracje uszyte z bardzo różnych tkanin, o bardziej tradycyjnej lub fantazyjnej formie. Szczególnie wiele ładnych zdjęć, które doskonale obrazują piękno zasłon z kryształkami, jest dostępnych na stronie: https://malgorzata.poznan.pl/zaslony-z-krysztalkami/. Warto też zwrócić szczególną uwagę na różne rodzaje tkanin wykorzystanych do uszycia poszczególnych zasłon oraz na zastosowane na nich błyszczące kryształki dekoracyjne.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież