Każdy kto posiada ogród ten wie, że na trawniku obowiązkowo musi być wyznaczone miejsce na ognisko.

Będące w terenie głównym źródłem ciepła stanowi strategiczny punkt spotkań z rodziną i przyjaciółmi, bo nie ma to jak wieczorne rozmowy przy blasku ognia. Sam proces rozpalania ogniska jest bardzo wciągający i może być dobrym sposobem na zintegrowanie wszystkich uczestników. Czy w swoim ogrodzie zrobiłeś już przytulne miejsce rekreacyjne, którego główną atrakcją będzie klimatyczne „żywe” oświetlenie?

Czym jest palenisko ogrodowe?

Naczynie lub element architektoniczny, w którym możesz rozpalić ogień bez niszczenia trawnika – tym właśnie jest palenisko ogrodowe. Stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnego ogniska, które wymaga poświęcenia części murawy. Na pewno przeznaczasz wiele czasu na to, by trawnik prezentował się schludnie, dlatego warto skorzystać z tak znakomitego wynalazku jakim jest palenisko, co pozwoli Ci zachować ogród w nienaruszonym stanie. Warto wiedzieć, że paleniska mogą przybierać różnorodne formy, a znajomość ich zalet pozwoli Ci wybrać najbardziej korzystny wariant.Rodzaje palenisk ogrodowych

Paleniska ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów. W niektórych ogrodach można zobaczyć paleniska betonowe. Nie jest to jednak popularne rozwiązanie, ponieważ cena tego typu palenisk jest dość wygórowana, natomiast samodzielne wykonanie może okazać się kłopotliwe, jeżeli nie posiada się odpowiedniej wiedzy i umiejętności budowlanych. Paleniska betonowe są masywne i wyglądają imponująco szczególnie w przestronnych ogrodach, gdzie monumentalność betonu pięknie współgra z roślinami, które dodają mu nieco lekkości.

Zdecydowanie bardziej praktycznym dodatkiem do ogrodu są paleniska ogrodowe wykonane ze stali. To funkcjonalny gadżet, który ze względu na niewielkie gabaryty idealnie wkomponujesz w przestrzeń ogrodu nie zaburzając jego kompozycji. Okrągłe lub kwadratowe palenisko ogrodowe pozwoli Ci stworzyć przyjazny kącik dla gości, których będziesz mógł rozlokować dookoła ogniska. Tak zorganizowana przestrzeń gwarantuje, że każda z osób będzie mogła skorzystać z ciepła ognia, a jeśli goście będą zadowoleni, to spotkanie na pewno zaliczysz do udanych.Palenisko ze stali – dlaczego warto?

Długie wieczory umilone ogniskiem – tak powinno wyglądać prawdziwe lato. Jeżeli dysponujesz paleniskiem z surowej stali, zorganizujesz niejedną imprezę pod gołym niebem, nawet na tarasie swojego domu. Oto dlaczego warto w nie zainwestować:

  • jest przenośne, więc ustawisz je w bezpiecznej strefie ogrodu i tak, by każdy z gości miał do niego dostęp,
  • nie zaburza kompozycji ogrodu – schowasz je lub przeniesiesz w inne miejsce, jeżeli nie będziesz go używać,
  • ma optymalny rozmiar – pasuje nawet go małego ogrodu,
  • łatwe w utrzymaniu czystości,
  • misa posadowiona jest na nóżkach, więc ogień rozpalasz ponad trawnikiem,
  • ogrzewa, oświetla i możesz przyrządzić na nim pyszne przekąski np. upiec kiełbaski lub, posiadając odpowiednie akcesoria, upiec bardziej skomplikowane dania.

Oryginalne, piękne i funkcjonalne dodatki do ogrodu są najlepsze. Wybierając palenisko ze stali zyskasz niepowtarzalną dekorację i możliwość swobodnego rozpalenia ogniska w ulubionym zakątku ogrodu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież