Smog wchodzi przez okna? Tak jak w walce o zachowanie urody pomaga skrzyp polny, tak w walce z toksycznymi cząsteczkami możesz skorzystać z pomocy odpowiednich roślin. Rośliny oczyszczające powietrze skutecznie wesprą Cię w walce z szkodliwymi skutkami smogu, tak jak robi to oczyszczacz powietrza. Zanieczyszczone powietrze, którym codziennie oddychamy, może łatwo przyczynić się do ciężkich chorób układu oddechowego. Rzadko mamy wielki wpływ na warunki poza mieszkaniem, ale jak najbardziej możemy zapewnić dobre powietrze wnętrz naszych domów i biur. Niektóre rośliny działają jak naturalne filtry, sprawnie usuwając toksyny gazowe oraz alergeny.Smog wchodzi przez okna? Tak jak w walce o zachowanie urody pomaga skrzyp polny, tak w walce z toksycznymi cząsteczkami możesz skorzystać z pomocy odpowiednich roślin. Rośliny oczyszczające powietrze skutecznie wesprą Cię w walce z szkodliwymi skutkami smogu, tak jak robi to oczyszczacz powietrza. Zanieczyszczone powietrze, którym codziennie oddychamy, może łatwo przyczynić się do ciężkich chorób układu oddechowego. Rzadko mamy wielki wpływ na warunki poza mieszkaniem, ale jak najbardziej możemy zapewnić dobre powietrze wnętrz naszych domów i biur. Niektóre rośliny działają jak naturalne filtry, sprawnie usuwając toksyny gazowe oraz alergeny.


Jest wiele rodzajów roślin, które skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Dzięki temu oprócz pożytku możesz zapewnić piękny wygląd swojego mieszkania. Najpopularniejsze rośliny oczyszczające powietrze, których nie musisz wcale długo szukać to: paprotka, aloes zwyczajny, dracea, zielistka Sternberga i wiele innych.


Paproć wchłania niekorzystne związki, nawilża powietrze wokół i dzięki dużej ilości liści wydziela sporo tlenu. Przyda się mieć ją w sypialni, ale też obok telewizora czy monitora. Dracea poza zanieczyszczeniami neutralizuje także formaldehyd, który jest obecny w plastiku i pewnej części kosmetyków. Skrzydłokwiat także działa jak oczyszczacz powietrza i niweluje w pomieszczeniu dużą część trujących substancji z dymu tytoniowego. Zielistka Sternberga oczyszcza powietrze ze steryn, formaldehydu i CO, a nawet jedna roślina może oczyścić do 200 metrów kwadratowych! Palma to nie tylko oczyszczacz, ale i nawilżacz powietrza. Do tego jest niezwykle odporna i łatwa w pielęgnacji – wymaga sporo światła, ale niewiele wilgoci. Bluszcz pospolity jest stosowany w lecznictwie jako lek przeciwzapalny i wykrztuśny przy problemach górnych dróg oddechowych. Świetnie poradzi sobie także z oczyszczaniem powietrza. Dobrze znosi niewielką ilość światła, przez to możesz go postawić w łazience, zaraz obok naturalnych wyciągów z innych roślin, jak skrzyp polny, który pomaga dbać o urodę.


Chociaż same rośliny nie zastąpią urządzenia jakim jest oczyszczacz powietrza, z pewnością pomogą poprawić jakość powietrza w mieszkaniu. To najłatwiejszy i najładniejszy dla oka sposób na walkę z toksynami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież