Nasza planeta oczekuje od nas dbałości o środowisko. Jest coraz gorzej. Musimy zerwać z tradycją i poddać się nowoczesnym rozwiązaniom w pozyskiwaniu energii z odnawialnych źródeł. Czas zrobić krok naprzód. Jednym z ciekawych rozwiązań jest fotowoltaika, która pozyskuje energię z słońca. Ważną sprawą jest wybór ekipy montującej i zaznajomienie się z całą procedurą.

Fotowoltaika to krótko mówiąc prąd ze słońca za darmo. Wyposażony w falownik zamienia energię na prąd dokładnie taki jaki płynie w naszych gniazdkach. Najczęstszym miejscem montowania instalacji to dachy domów, wolne przestrzeń na posesji lub ewentualnie na ścianach domów. Fotowoltaika jest bardzo promowana i wspierana z wielu stron. Mając taką instalację można w szybki sposób stać się prosumentem czyli osobą odsprzedającą nadmiar energii do sieci elektrycznej. Zakup całej instalacji fotowoltaicznej nie musi być wysoki. Istnieją różne dotacje na taką instalacje i programy wspierające inicjatywę.


Montaż instalacji fotowoltaicznej. O czym należy pamiętać?

Chcąc zamontować instalację na dachu musimy wziąć pod uwagę ilość słonecznych dni w roku i ilość miejsca nasłonecznionego w ciągu dnia. Nawet niewielki cień słupa telegraficznego może zaważyć na ilości wyprodukowanej energii elektrycznej. Często na posesjach rosną drzewa. Montując instalację należy wziąć na to poprawkę i zamontować instalację tak aby omijała drzewo i dający je cień. Należy liczyć się z wysokością słońca w różnych porach roku. Trzeba wziąć pod uwagę kąt nachylenia instalacji fotowoltaicznej. Nawet na płaskich dachach jest możliwość zamontowania ogniw. Nie zaleca się montowania ogniw w poziomie, gdyż będzie gromadził się brud. Ważną sprawą jest takie zamontowanie ogniw, które daje przepływ powietrza chroniący ogniwa przed przegrzaniem. Biorąc samo mocowanie ogniw to ważną sprawą jest kierunek wiatru i opady śniegu. Kolejnym bardzo ważnym punktem jest ochrona odgromowa. Warto wykupić ubezpieczenie w sprawdzonej firmie.


Jaką firmę montującą wybrać?

Ważną sprawą jest właściwy wybór ekipy montującej. Wtedy mamy pewność trwałości gwarancji producenta na ogniwa fotowoltaiczne. Wiele firm takich jak www.amgroupsolar.com w ramach oferty montażu zawiera w cenie kompleksową opiekę nad projektem montowania ogniw, projekt montażu, a nawet transport. Wielkie firmy przygotowane są w sposób profesjonalny w którym wykorzystują drony skanujące całą bryłę budynku i dokonujące pomiarów. W późniejszym okresie firmy takie dokonują pomiarów sprawności instalacji za pomocą choćby kamer termowizyjnych i innych narzędzi. Warto wybrać najkorzystniejszą ofertę firm zajmujących się montażem ogniw fotowoltaicznych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież