Stojak na wino to świetne akcesorium, które z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom tego trunku, ale także fanom praktycznych i stylowych domowych gadżetów. Producenci oferują różnorodne modele – w tym proste, ale także i bardziej złożone, o ciekawej formie. Najpopularniejsze stojaki na wino to te wykonane z drewna oraz metalu. Dostępne są także akcesoria wyprodukowane z tworzywa sztucznego.


Stojak na wino drewniany

Najbardziej klasyczną formą tego typu gadżetu jest stojak na wino drewniany. Najprostszym modelem jest półka z otworami, które wielkością dopasowane są do rozmiaru butelek. Taka propozycja świetnie sprawdzi się zarówno w niewielkich piwniczkach, w których chcemy jak najlepiej zagospodarować miejsce, jak i w prostej kuchni. 

Stojak na wino drewniany może mieć także ciekawsze formy. Wówczas sprawdza się on nie tylko do przechowywania butelek, ale także służy jako swoistego typu dekoracja pomieszczenia. Interesującym rozwiązaniem jest drewniana skrzynka na butelki – nie zawsze jednak sprawdza się ona w przypadku wina, które przyjęło się, że woli „leżakować”. 

 


Stojak na wino metalowy 

Alternatywą dla drewnianych modeli jest stojak na wino metalowy. Świetnie wkomponuje się we wnętrza nowoczesne. Zazwyczaj tego typu modele dodatkowo wyposażone są w uchwyty, które ułatwiają przenoszenie. Wybierając stojak na wino metalowy, koniecznie trzeba zatroszczyć się o to, aby był on wyposażony w stabilne nóżki. Metalowe modele najczęściej stawiane są bezpośrednio na podłodze, nóżki powinny więc dodatkowo mieć osłonę przed rysowaniem paneli, parkietu lub płytek. 

Stojak na wino metalowy może być utrzymany w kolorze chromowanej stali lub pomalowany, np. na czarno. 

Alternatywą dla modeli drewnianych oraz metalowych są stojaki wykonane z tworzywa sztucznego. Wyróżnia je duże zróżnicowanie kolorystyczne, co pozwala na dopasowanie barwy akcesorium do wystroju wnętrza. Stojak na wino z tworzywa sztucznego ma również często bardziej oryginalne formy niż modele z drewna lub metalu. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież