Jakie zalety posiada dzbanek z filtrem? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które rozważają zakup tego typu dzbanka na wodę. Nie ma w tym nic dziwnego- obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju filtrów do wody, o różnym stopniu, oraz skuteczności działania. Dlatego też postanowiliśmy wyjść niejako naprzeciw waszym pytaniom, a co a tym idzie sprawdzić, dlaczego warto kupić dzbanek z filtrem.


 

Odfiltrowuje kamień

Jedną z podstawowych zalet dzbanka z filtrem jest to, że odfiltrowuje on kamień z wody. Problem ten niestety jest w Polsce w zasadzie ogromny- praktycznie nie ma rejonów kraju, gdzie w kranach nie płynie tak zwana twarda woda. Jej spożywanie ma między innymi negatywny wpływ na nasze zdrowie. W jaki sposób? Twarda woda powoduje, że naszych nerkach odkładają się minerały, które są odpowiedzialne za powstawanie w nich piasku, oraz, co gorsza, kamieni nerkowych, które z kolei mogą doprowadzić między innymi do ostrej niewydolności naszych nerek. Ponadto piasek nerkowy jest odpowiedzialny między innymi za powstawanie różnego rodzaju stanów zapalnych dróg moczowych. Kolejną wadą twardej wody jest jej smak- w skrajnych przypadkach woda ta sama w sobie źle smakuje, natomiast dodana do na przykład herbaty, może w sposób znaczący pogorszyć jej walory smakowe.

Jakie jeszcze niepożądane czynniki usuwa filtr w dzbanku?

Oprócz usuwania kamienia z wody, filtr zamontowany w dzbanku ma również na celu usuniecie takich zanieczyszczeń jak chociażby:

-metale ciężkie takie jak chociażby ołów pochodzący ze starych instalacji wodnych

-chlor stosowany do odkażania wody

-różnego rodzaju zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, oraz na przykład pozostałości pestycydów

-usuwa szkodliwe jony żelaza, amoniaku, amonu, a także manganu

Filtr zamontowany w dzbanku ponadto usuwa z naszej wody różnego rodzaju szkodliwe mikroorganizmy, które mogą wywołać między innymi biegunkę, lub też inne dolegliwości żołądkowe. Ponadto wkłady filtrujące do dzbanków wcale nie muszą tylko i wyłącznie filtrować wodę- bardzo często stosowane jest również jej wzbogacanie między innymi o jony magnezu, dzięki czemu możemy poprawić ogólną kondycję naszego organizmu, między innymi poprzez poprawę naszej koncentracji. Oprócz tego wkłady filtrujące znajdujące się w naszych dzbankach mają właściwości alkalizujące, a więc podnoszące poziom ph wody, co również może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Użytkownicy tego typu dzbanków chwalą sobie również to, że jest to jedna z tańszych opcji filtrowania naszej wody.

Podsumowanie

Zakup dzbanka posiadającego filtr może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam na tanim, oraz co równie ważne, skutecznym filtrowaniu naszej wody. Dzięki niemu w prosty sposób możemy usunąć z wody wiele szkodliwych dla naszego zdrowia substancji, takich jak, chociażby metale ciężkie. Ponadto woda przefiltrowana przy użyciu tego typu dzbanka może znacząco poprawić swoje walory smakowe, zwłaszcza jeżeli chcemy przygotować smaczną herbatę lub kawę. Wysokiej klasy produkty znajdują się na stronie: dafi.pl/dzbanki-filtrujace.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież