Dobrze wszystkim znane i lubiany torebki sportowe. Duża, mała, kwadratowa czy okrągła. Należy wybrać torebkę pod dyscyplinę, którą uprawiamy. Takie torebki są przydatne nie tylko na treningu, ale również w kilkudniowej podróży. Rynek jest bogaty w kształty, rodzaje i wielkości toreb jaką więc wybrać żeby torebka była odpowiednia? Poniżej kilka informacji, które pomogą w wyborze.


Jak będziemy jej używać?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się jakie torebki sportowe będą odpowiednie i jakie będą miały najczęstsze zastosowanie. Duża torba z powodzeniem sprawdzi się idąc na siłownię albo na bagaż podróżny. Bez problemu pomieści odzież i inne drobiazgi. Torba średnia i mała spisze się jako torba treningowa idąc na basen lub siłownię. Ze względu na poręczność zabierana jest na fitness.

Rozmiar i kształt torebki sportowe.

Jest to ważny element. Pojemność torby podawane są w litrach i mogą wynosić 20l, 30l lub nawet 50l. Jest to dosyć mylne więc przyjmuje się torby małe, średnie i duże. Kupując torbę za małą będziemy gnieść odzież i inne rzeczy włożone do torby. Torba za duża też nie jest wygodna. Kształt torby to najczęściej okrągłe, prostokątne i podłużne. Okrągłe są bardziej poręczne i przeważnie mniejsze. Torby prostokątne pomieszczą sporo rzeczy, bo są pakowne. Wybierając się na przykład na basen poleca się torbę sportową w kształcie prostokątnym. Z powodzeniem pomieści ręcznik, klapki i inne drobiazgi.

Z jakiego materiału torebki sportowe?

Najczęściej spotykane są torby zrobione z tworzywa sztucznego. Są lekkie i mają możliwość odkształcania się. Sprawdzą się jako torby na wyjazd i wyjście na trening. Będą pasować do kurtki. Dla eleganckich panów są torby wykonane ze skóry. Są one droższe, eleganckie i trwalsze. Jest to kwestia gustu i tego gdzie torba znajdzie największe zastosowanie. Warto zwrócić uwagę na pasek i to z jakiego materiały został wykonany. Element ten służy do noszenia torby więc musi być solidny. Ważne, żeby regulacja paska była wygodna. Najpopularniejszy wybór to torba na ramię więc nie można wybrać za wąskiego paska, bo będzie wżynał się w ramię.

Jak nosić torebki sportowe?

Torebki sportowe nosi się na trzy sposoby:

  • torba na ramię – najwygodniejszy i najpraktyczniejszy sposób. Tu należy zwrócić uwagę na pasek żeby był wygodny.

  • torbo-plecak – jest to torba z szelkami. Sprawdzi się dla grających w tenisa. Umożliwia rozłożenie całego ciężaru na plecy.

  • torba przenoszona w dłoni – oprócz paska posiada nieduże szelki często spięte rzepem. Jest to dobry wybór w przypadku mniejszych toreb.

Jak widać jest to kwestia gustu, ale również zastosowania kupionej torby. Należy odpowiednio dobrać rodzaj, rozmiar i wagę torebki do sposobu noszenia. Zastanawiasz się jaką torbę kupić? Koniecznie sprawdź na rovicky.eu/pol_m_Torby-Damskie_Popularne_Torebka-sportowa-966.html


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież