Olej silnikowy jakiej firmy

Na polskim rynku debiutują oleje silnikowe nowej generacji. Wyróżnia je fakt, że zawierają komponenty nano ceramiczne, które wydłużają żywotność silnika. Oleje silnikowe te spełniają jednocześnie rygorystyczne normy poszczególnych producentów samochodów! Poznajcie Olej Orlen!

Dodatki nano ceramiczne niejednokrotnie potrafią zdziałać cuda: wydłużają żywotność silnika, pozwalają odsunąć konieczność remontu a nawet przez pewien czas chronią przed zatarciem w razie utraty oleju. Niestety, wielu kierowców młodszych samochodów obawia się ich, ponieważ nie wiedzą czy można je bezpiecznie stosować do wszystkich marek i modeli, szczególnie w okresie gwarancji. Naprzeciw wszystkim, którzy chcą zadbać o silnik swojego samochodu, ale z różnych względów wstrzymują się przed zakupem ceramicznych dodatków uszlachetniających wychodzą nowe oleje Olej Orlen.

Ten olej silnikowy spełnia normy zarówno po- szczególnych producentów samochodów jak i API i ACEA. Dodatkowo zastosowano w nich pionier- ską technologię, wzbogacając je w komponenty nano ceramiczne. Oznacza to, że oleje silnikowe Orlen wykazują znacznie lepsze właściwości smarne niż tradycyjne oleje silnikowe. Zastosowana ceramika wykazuje najniższe współczynniki tarcia pomiędzy powierzchniami metalowymi w silniku oraz ma właściwości przeciwzużyciowe i rewitalizacyjne. Tworzy stałą i bardzo wytrzymałą powłokę ceramiczno-metalową, która doskonale odprowadza iepło i redukuje opory w silniku. W praktyce oznaca to dłuższą bezawaryjna eksploatację. Oleje silnikowe Orlen mają jeszcze jedną zaletę – to produkty bardzo wysokiej jakości powstałe na bazie w pełni syntetycznych bazy olejowych. Oznacza to w praktyce, że oleje te charakteryzują się, znacznie lepszymi właściwościami smarnymi mają wysoki indeks lepkości i zawierają znacznie mniej zanieczy- szczeń niżoleje mineralne.

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ OLEJ SILNKOWY ORLEN

1. Olej silnikowy jest całkowicie bezpieczne dla silników, ponieważ spełniają normy poszczególnych producentów samochodów.

2. Olej silnikowy zostały wyprodukowany z syntetycznych baz olejowych najwyższej jakości.

3. Olej silnikowy jest wzbogacony o komponenty nano ceramiczne. Oznacza to, że wykazują znacznie lepsze właściwości smarne niż tradycyjne oleje silnikowe.

Zastosowanie olejów silnikowych z technologią ceramicznych dodatków pozwala wydłużyć eksploatacje danej jednostki napedowej nawet do 30%. Oznacza to że silnik przejedzie więcej kilometrów bez koneczności remontu. Poznaj techlologię przyszłości olejów Orlen.

OLEJ SILNIKOWY NA ZIMĘ

Nadchodzą mrozy! Zadbaj w tym szczególnym okresie o silnik i układ paliwowy... Meteorolodzy ostrzegają o nadchodzących niskich temperaturach i srogiej zimie 2018/19! W okresie zimowym warto pamiętać o prawidłowej eksploatacji naszych pojazdów. Układy paliwowe to bardzo czułe systemy, które wymagają odpowiedniego traktowania. Słabej jakości paliwo kupowane nastacjach może przysporzyć nam wielu problemów.

Problem złej jakości paliw jest niestety wciąż bardzo powszechny w naszym kraju. Wiele znanych stacji benzynowych, mimo ciągłego podnoszenia cen pawil, redukuje zawartości związków chemicznych które mają chronic i czyścić nasz silnik. Zdarza się nawet że nie stosują w ogóle dodatków które poprawiają właściwości benzyn i olejów napędowych. Dlaczego tak się dzieję? Powód jest prosty - chodzi o zwiększenie zysków i obniżenie kosztów wielkich korporacji. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu dodatków które sami możemy dolać do paliwa podczas tankowania, według naszej potrzeby i celu zastosowania. Mamywtedy pewność że nasz silnik i układ paliwowy jest chroniony we właściwy sposób. Pamiętajmy aby wybierać profesjonalne produkty serwisowe stosowane przez fachowców w renomowanych serwisach i sklepach branżowych. Mamy wtedy gwarancję że produkty te posiadają przebadany skład i odpowiednie stężenia. Poniżej postaram się przyblżyć i opisać właściwości i zalety kilku produktów wartych uwagi.

Okres zimowy może wiązać się z w przypadku silników zasilanych olejem napędowym z gęstnieniem i krzepnięciem paliwa. To problem bardzo powszechny. Dzieje się tak dlatego, że w paliwie wydziela się parafina która zatyka filtry i przewody paliwowe. Alternatywą, aby przeciwdziałać temu zjawisku jest stosowanie tzw. "Depresatorów". Preparaty te mają na celu obniżyć temperaturę płynności paliwa i podnieść walory oleju napędowego. Ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach nawet do -51°C. W okresach zimowych warto regularnie stosować Depresator aby uchronić silnik przed awarią.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież