Burak jako warzywo ma wiele pozytywnych wpływów na organizm człowieka. Buraka dobrze jest spożywać w postaci soku. Sok z buraka posiada szereg właściwości o których w dalszej części wpisu. Sok z buraka jest w stanie zaspokoić pewien procent dziennego zapotrzebowania na żelazo, witaminę C i wapń, poza tym jest źródłem wielu witamin z grupy A, węglowodanów, a w mniejszej ilości białka. Właściwości krwiotwórcze burak zapewnia dzięki obecności kobaltu.

Sok z buraków wpływa korzystnie na oczyszczanie organizmu z toksyn. Pijąc soki z buraka, jednego z bardziej zdrowych warzyw dajemy swojemu organizmowi wiele. Soki z buraków działają anty nowotworowo. Pozytywny wpływa stwierdzono już w zeszłym stuleciu, a w tym go potwierdzono. Burak wraz z właściwościami może pomóc w walce guzami występującymi w chorobach nowotworowych i z walce z białaczką. Także wpływ zdrowotny jest ogromny. Ponadto burak poprawia kondycje po chemio terapii.


Dla kogo dobry jest sok z buraka?

Sprawdź kto tak naprawdę powinien stosować w swojej diecie sok z buraków i dlaczego? Pewnie o większości zalet nie wiedziałeś tego magicznego warzywa!

Sok z buraka na detoks

Kolejnym pozytywnym oddziaływaniem buraka jest moc detoksykacyjna, która pomaga regenerować się komórką wątroby i sprzyja powstawaniu nowych komórek w tym narządzie. Warto odnotować tu obecność w buraku betainy i glicyny.

Sok z buraka jako przedtreningówka

Wartą podkreślenia i wymienienia jest właściwość zwiększenia energii w czasie długotrwałego wysiłku fizycznego. W tym wypadku sok z buraków dostarcza energii do tego stopnia, że organizm może poddać się wysiłkowi fizycznemu o kilkanaście procent dłużej.

Sok z buraka na nadciśnienie

Sok z buraka jest dobry na obniżenie ciśnienia krwi i poprawę funkcji śródbłonka. Wiadomo nie od dziś, że burak jest warzywem o wysokiej zawartości azotanów, tak potrzebnych naszemu organizmowi. Uczeni dowiedli, że zjedzony burak jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi nawet z 24 godzinnym efektem.

Sok z buraka dla cukrzyków

Burak jako wspaniały pomocnik w walce z cukrzycą. Burak jako warzywo posiada włókna, które obniżają zawartość cukru we krwi. Statystyczny cukrzycowiec powinien chętnie poić się sokiem z buraków jako pomocnikiem w walce z nadmiarem cukru we krwi. Dobrze jest wypić szklankę soku w buraków.

Sok z buraka a potencja

Działanie na potencję. Już w starożytnym Rzymie znano pozytywne działanie zawartych z buraku azotanów, które pomagają zwiększyć produkcję hormonów płciowych i wpływają podnoszącą na libido. Ponadto sok z buraków działa na popęd płciowy podnosząc go.
Kolejnym pozytywnym działaniem soku z tego warzywa jest wpływ na mózg, a w szczególności na procesy poznawcze człowieka. Wyciśnięty z buraków sok i spijany wpływa ochronnie na narządy. Jeden z składników zawartych z buraku ma korzystny wpływ na komórki, a ochronne działanie na stres środowiskowy jest potwierdzone już dawno. Ponadto burak to nie tylko część rosnąca pod ziemią, lecz także liście z których sok działa korzystnie na wzrok i pomaga w walce z upośledzeniem wzroku. To tyle o właściwościach soku z buraka i jego korzystnym jakże wpływie na organizm człowieka.


Sok z buraka skutki uboczne

Sok z buraka jak każdy spożywany produkt na swoje skutki uboczne, te niepożądane. Nie zaleca się spożywanie buraka osobą z kamicą nerkową oraz osobą cierpiącym na reumatyzm. Wywołane jest to zawartością szczawianów w burakach, które bezapelacyjnie przyczyniają się do zaostrzenia choroby.

Sok z buraków w dodatkiem innych warzyw i owoców.

1. Do sokowirówki wrzucić pokrojony, lecz obrany ze skórki burak. Opcjonalnie dodać marchew, sok pomarańczy i jabłka. Całość zmiksować i podawać w szklance. Ważne! Burak ma bardzo twardą skórkę, która może uszkodzić sokowirówkę lub spowodować przegrzanie się silnika urządzenia.

2. Sok dla uzupełnienia witamin: w skład soku wchodzi burak, marchew i pomarańcze. Dla chcących czuć chłód wrzucić kostki lodu. Sok z tych owoców i warzyw daje potężny zastrzyc witamin.

3. Sok z buraku z dodatkiem smakowitego imbiru. Do sokowirówki wrzucić: pokrojonego buraka, 1/5 korzenia imbiru, marchew i połówkę cytryny. Całość miksować do uzyskania soku.

Do sokowirówki tak naprawdę moim zdaniem można dodać każde warzywo odpowiednio przygotowane razem z burakiem i dowolny owoc w zależności od tego co preferujemy.

Podsumowując burak jak i sok z warzywa posiada wile właściwości pro zdrowotnych i działa zapobiegawczo. Warto wprowadzić do swojej diety sok z buraka jako napój przy posiłku na przykład śniadaniu. Wielu specjalistów zachwala pozytywne działania buraka. Chcąc być zdrowym i cieszyć się zdrowiem przez długie lata oraz chcąc walczyć z pewnymi dolegliwościami warto przeprosić się z sokiem z buraka.

Podobał Ci się nasz wpis? Interesujesz się dietami? Zapraszamy na nasz inny wpis na temat: "Dieta warzywno-owocowa".


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież