Wielu z nas co roku boryka się z kompletowaniem podręczników i ćwiczeń na nowy rok szkolny. Niektórzy tradycyjnie kupują w stacjonarnych księgarniach, gdzie nie zawsze wszystko dostaną. Ciekawą alternatywą są księgarnie internetowe, gdzie mamy pewność zakupu całego kompletu w jednym miejscu. Ponadto księgarnie internetowe mają najlepsze ceny i oferują darmową dostawę, co cieszy i pozwala zaoszczędzić gotówkę.

Zaletą takich księgarni jest możliwość zakupu o każdej porze. Ponadto zakupy w internecie są tańsze od kupna w tradycyjnych księgarniach, poza tym przy zakupie za określona kwotę dostawę mamy gratis. Jeśli więc kupimy całych komplet podręczników lub kilka kompletów to najprawdopodobniej nie poniesiemy kosztów przesyłki. Kupując przez internet możemy porównać ceny w kilku księgarniach. Wiele księgarni oferuje upust dla stałych Klientów. Kolejnym plusem jest możliwość rozłożenia zakupów na raty. 

Księgarnie stacjonarne w okresie końca czerwca i początku lipca to czas, kiedy księgarniach nie ma kolejek więc jest szansa skompletowania podręczników, poza tym w tym okresie są liczne promocje, dzięki którym możemy podręcznik kupić taniej.. O tej porze roku w księgarniach jest duży wybór podręczników.

Związek Nauczycielstwa Polskiego ocenia krytycznie nie tylko tempo zmian, ale również jego zapisy. Mają również obawy dotyczące braku przepisów przejściowych dotyczących realizacji podstawy uczniów z rocznika 2017/2018. Wątpliwości dotyczą między innymi: niejasnych umiejętności, które musi posiadać dziecko kończąc edukacje przedszkolną. Linearnego sposobu zdobywania wiedzy, Nijak ma się to do możliwości i predyspozycji psychofizycznych ucznia. W dodatku nie są uwzględniane możliwości poznawcze uczniów na danym etapie. Ponadto kładzie się nacisk z znajomość wiedzy encyklopedycznej zamiast kształtować umiejętności postawy.

Podręczniki dla dzieci

Dzieci uczące się otrzymują wsparcie w postaci darmowych podręczników i ćwiczeń. Są one finansowane z budżetu państwa. Dzięki temu nawet uczniowie z ubogich rodzin mają komplet potrzebnych podręczników. Ponadto wprowadzono w roku 2018 program wsparcie dla uczniów „Dobry start” w którym na każde uczące się dziecko rodzic otrzymuje 300 złotych. Jednak dziecko nie może przekroczyć 18-tego roku życia. Program ten jest powszechny i to rodzice decydują na co przeznaczą pieniądze. Krótko mówiąc darmowe podręczniki i 300 złotych na każde dziecko w szkole. Warto wiedzieć, że począwszy od roku szkolnego 2017/2018 w miejsce podręczników do zajęć matematycznych, polonistycznych i przyrodniczych w klasach I-III szkół podstawowych wprowadzono udzielaną sukcesywnie dotację w wysokości 75 złotych na ucznia. Za otrzymane pieniądze można kupić podręczniki i materiały edukacyjne do zajęć oraz podręczniki i materiały edukacyjne do nauki języka obcego.

Jednym z sprawdzonych sposobów nabywania podręczników i ćwiczeń do szkoły stało się kupno w księgarniach internetowych. W takim przypadku mamy pewność, że dostaniemy cały komplet do poszczególnych klas. Ponadto nie musimy krążyć po wielu księgarniach stacjonarnych w celu skompletowania podręczników. Dzięki kupnie w internecie oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze. Jak doświadczenie pokazuje w stacjonarnych księgarniach często brakuje któregoś z podręczników, dlatego warto zaopatrywać się w księgarniach on-line. Jedną z nich jest księgarnia Gandalf.com.pl w której liczne promocje i atrakcyjne ceny wraz z darmową dostawą pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież