Włóczki bawełniane na tle tradycyjnej wełny
Owszem, można zapytać, dlaczego włóczki bawełniane, a nie na przykład wełna? Przecież różne jej odmiany właśnie teraz najczęściej będą wykorzystywane w włóczkowym rękodziele. Rzeczywiście nie można odmówić temu logiki. Wełna posiada właściwości grzewcze, zatem chętnie będzie wykorzystywana o tej porze. To prawda. Niemniej przędza bawełny ma do zaoferowanie wiele innych możliwości. Przede wszystkim jej włókna mają gładką fakturę. Są więc miłe w dotyku. Będzie zatem nieco inaczej się prezentować, kiedy zrobimy z niej szal, koc, sweterek, czy narzutę. Podobnie jest z kolorystyką. Bawełna dobrze reaguje na farbowanie, dlatego też bez problemu znajdziemy bogatą paletę barw w tego rodzaju motkach.
Włóczki bawełniane zapewniają cyrkulację powietrza
Włóczki bawełniane zapewniają również odpowiednią cyrkulację powietrza w robótkach, które na ich bazie powstają. Możemy być pewni, że nasza skóra będzie swobodnie oddychać. Przy czym – na co warto zwrócić uwagę – w porównaniu do wełny, bawełna nie gryzie. W dodatku nie musimy się obawiać prania. Wszystko, co zrobimy na drutach, możemy śmiało wrzucić do pralki. Nie jest również tajemnicą, że skoro bawełna składa się z włókien pochodzenia roślinnego, osoby z ekologiczną pasją, chętnie sięgają po wyroby z niej przygotowane.
Odpowiednia pielęgnacja
Wspomnieliśmy o prostej pielęgnacji, ale miejmy na uwadze zapisy na metce lub te, umieszczone na opisie włóczki. Raczej kierujmy się tym, co jest tam zalecane, aby później nie denerwować się, gdyby jakaś rzecz przez nas zrobiona, miała się zbiec w praniu. Odpowiednia temperatura wody na pewno ustrzeże nas przed niepożądanymi skutkami. O czym warto jeszcze wiedzieć? Wszyscy na to zwracają uwagę, więc i my podkreślimy tę ważną cechę. Włóczka bawełniana pozwala wydobyć fakturę splotu. Jest ona widoczna i zawsze robi wrażenie. Osoby, które chętnie sięgają po włóczki, doskonale orientują się, że ten efekt nie jest wcale tak oczywisty. Na koniec dodajmy, że występuje w jednolitych przędzach, jak również mieszanych. Zetkniemy się z nią we włóczkach, posiadających mieszankę różnych włókien naturalnych, jak i sztucznych.