Sposobów na ogrodzenie działki jest bardzo wiele. Od płotów z siatki, poprzez ogrodzenia betonowe i drewniane, aż po konstrukcje z kamienia i cegieł. Które sprawdzą się najlepiej?

Panele ogrodzeniowe - niedrogie i wytrzymałe

 Do najbardziej solidnych, a zarazem ekonomicznych rozwiązań należą panele ogrodzeniowe. To obecnie najchętniej wybierane konstrukcje płotów - spotkamy je przy domkach jednorodzinnych, blokach mieszkaniowych, obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach przemysłowych i komercyjnych. Co sprawia, że cieszą się tak dużą popularnością?

Systemowe ogrodzenia to konstrukcje, które powstają w fabrykach i docierają na działkę inwestora w formie gotowej do montażu. Elementy takiego zestawu montażowego to słupki, wsporniki oraz oczywiście przęsła. Panele ogrodzeniowe wykonane są z metalu, czyli zespawanych i wzmocnionych prętów, które są odpowiednio zabezpieczone przed korozją (ocynk lub farba). Takie konstrukcje cechują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Są dyskretne, eleganckie i estetyczne oraz świetnie pasują do różnego typu zabudowy. Ich dużą zaletą jest niewysoka cena zakupu oraz duży wybór jeśli chodzi o stylistykę, kolorystykę i wymiary. Do paneli ogrodzeniowych bez problemu można dokupić pasujące do zestawu bramy i furtki.

Łatwy montaż

Inwestorzy i ekipy budowlane cenią panele ogrodzeniowe za łatwość montażu. Budowa takich płotów polega na skręcaniu ze sobą poszczególnych elementów zestawu z użyciem zakupionych w sklepie obejm i śrub. Wcześniej należy jednak odpowiednio przygotować się do takiej operacji. Chodzi m.in. o stworzenie dokładnego planu z rozmieszczeniem słupków i wsporników. Ważnym etapem inwestycji jest wyrównanie i oczyszczenie podłoża, na którym stanie płot, a także solidne osadzenie w ziemi słupków ogrodzeniowych (można je też umocować na betonowym fundamencie). Tak postawione ogrodzenia będzie służyć długo i bezawaryjnie przez długi czas. Nie wymaga też kosztownych zabiegów pielęgnacyjnych.   

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież