Ogród jest nierzadko jest wizerunkiem całej posesji. Ważne żeby roślinność była należycie dobrana, tak aby tworzyła spójną całość wraz z małą architekturą i na przykład miejscem na palenisko. Ogród oprócz funkcji dekoracyjnej posesji musi być praktyczny czyli taki w którym w letnie dni można spędzać czas. Świetnym pomysłem do ogrodu może być kącik z meblami ogrodowymi w którym gospodarze będą przyjmować gości. Ogród pełni również funkcje placu zabaw dla małych dzieci także trzeba wygospodarować miejsce na małą piaskownicę lub huśtawkę.Barbara Wacławska projektant zieleni posiada w swojej ofercie projektowanie ogrodów. Ponadto firma projektuje: zieleń publiczną, przydomowe ogrody, tarasy i balkony oraz ogrodzenia ogrodów, poza tym zajmuje się systemami automatycznego nawadniani i wizualizacją 3D. Firma na rynku działa 10 lat w czasie których wykonała wiele projektów nie tylko w Rzeszowie, ale również w Krakowie, Przemyślu, Krośnie i Jarosławiu. Firma tworzy niepowtarzalne i funkcjonalne ogrody spełniające w 100% oczekiwania Klientów.

Prace zaczynają się od wizji terenu i wywiadu w którym zbierane są informacje na temat uzbrojenia działki oraz oczekiwań od ogrodu. Firma stara się uzbierać jak najwięcej informacji w celu wykonania ogrodu, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania. Kolejnym krokiem jest przygotowanie koncepcji ogrodu. Na tym etapie przygotowywane są dwie koncepcje ogrodu, które zostają przedstawione z wymienieniem zalet i wad. Klient jest informowany o tym jak ogród będzie wyglądał w poszczególnych porach roku. Po rozmowie z Klientem podejmowana jest decyzja i zostaje tworzony projekt. Dokumentacja projektu składa się z plansz na których pokazane jest rozmieszczenie roślin wraz z doborem gatunków i odmian, widoczny jest układ nawierzchni oraz zaznaczone jest oświetlenie. Wykonywane jest też projekt nawadniania ogrodu.

Ogrody najlepiej zacząć wykonywać jesienią lub zimą wtedy już wiosną możemy podziwiać roślinność. Przed wiosną jest czas na podjęcie decyzji odnośnie nasadzeń i doboru roślin oraz małej architektury. Nie należy zapomnieć o wytyczeniu ścieżek.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież