Budowa domu to nie lada wyzwanie, jednak dobrze przygotowany plan i wybór sprawdzonych firm wykonawczych oraz dostawców materiałów budowlanych, może zdecydowanie ułatwić to zadanie. Oczywiście, jeżeli chodzi o wybór rodzaju domu, to istnieje kilka możliwości. W pierwszej kolejności na pewno większość osób pomyśli o budynku murowanym, jednak coraz chętniej wybierane są projekty domów o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Zatem jak zbudować dom z drewna?

Dom z drewna - czy warto?

Jeżeli zawsze marzyliście o domu z drewna i właśnie na taki się zdecydowaliście, warto znaleźć wykonawcę, który specjalizuje się we wznoszeniu tego typu budynków. Pamiętajcie, że wysoka jakość wykonania domu drewnianego jest równoznaczna z jego długą żywotnością. Przykładem firmy, która od wielu lat zajmuje się realizacją domów o drewnianej konstrukcji szkieletowej jest firma Wood House. Wykonanych wiele projektów zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju jest gwarancją tego, że decydując się na tą firmę, będziecie mieszkać w solidnie wykonanym, stabilnym i pięknym drewnianym domu.

Dom z drewna posiada cały szereg zalet, ale warunkiem jest wzniesienie go zgodnie ze sztuką budowlaną, co Wood House zdecydownie zapewnia. Tym co przekonuje wiele osób do zakupu drewnianego domu jest czas w jakim budynek powstaje, bo wystarczą jedynie dwa miesiące, aby cieszyć się nowym lokum. Czas trwania budowy jest krótki ze względu na zastosowaną technologię, która jest sucha i polega na łączeniu poszczególnych elementów wkrętami i gwoździami. Nie ma konieczności robienia przerw technologicznych, z wyjątkiem momentu kiedy wylewne są fundamenty pod konstrukcję. Ponadto dom z drewna jest stosunkowo tani w budowie oraz użytkowaniu. Ze względu na wykorzystanie odpowiedniego drewna charakteryzuje się wysoką trwałością, energooszczędnością oraz korzystnym wpływem na zdrowie domowników.

Materiały budowlane – Dla domów z drewna

Wiedza dotycząca całego procesu wznoszenia domu z drewna to podstawa, natomiast jej dopełnieniem jest wykorzystanie na budowie najlepszych materiałów. Radzimy zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców, którzy dysponują szerokim asortymentem o wysokiej jakości, a do takich należy hurtownia budomiks.pl. Każdy wykonawca znajdzie tam wszystko co niezbędne na placu budowy domu szkieletowego - materiały budowlane, termoizolacyjne, narzędzia oraz materiały wykończeniowe. Dzięki wysokiej jakości produktom hurtowni budomiks.pl Wasz dom będzie wytrzymały, odporny na działanie warunków zewnętrznych np. wiatru i wilgoci oraz estetycznie wykończony.

Jaka stolarka otworowa do domów z drewna

Strona techniczna budowy domu jest niezwykle istotna, ale pamiętajmy również o jego estetyce. Końcowy etap budowy domu obejmuje montaż stolarki otworowej oraz elementów wykończenia wnętrz. Jeżeli chcesz urządzić swój dom stylowo i nowocześnie warto skorzystać z oferty firmy Domex pruszcz. Bez problemu dobierzecie do Waszego domu solidne okna, drzwi zewnętrze i wewnętrzne, parapety czy panele, pasujące do całości zarówno pod kątem parametrów technicznych, wykonanych materiałów oraz kolorystyki.

Komentarze  

0 #1 Krzysztof 2019-10-09 10:29
Dom kanadyjski jest też domem całorocznym, poza tym jest tańszy od murowanego, a budową nie trzeba czekać do wiosny lub lata.
Wpis przekonał mnie do domu z drewna. Na razie mieszkamy w bloku, lecz kto wie, co będzie za rok lub dwa.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież