Domy nowoczesne, czyli budowane w systemie kanadyjskim

Domy w systemie kanadyjskim.

Domy są schronieniem oraz bezpiecznym miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Świat się rozwija, wszystko idzie do przodu, a w tym technologia budowania domów. Na dzień dzisiejszy bardzo popularnym rozwiązaniem jest budowanie domów w systemie kanadyjskim. To właśnie o nim chcielibyśmy Państwu opowiedzieć w naszym artykule.

Jak się buduje domy kanadyjskie?

Powinniśmy zacząć od tego w jaki sposób budowane są domy w systemie kanadyjskim i w ogóle skąd się wywodzi idea wznoszenia oraz jaka jest ich historia. Takie domy zaczęto stawiać w Ameryce ze względu na szybkość wykonania oraz ekonomiczność, gdyż takie mieszkanie pozwala na ograniczenie wykorzystania budżetu do minimum. Patrząc na historię były, są i będą proste do zbudowania ze względu na rodzaj konstrukcji. Możecie zadawać sobie pytanie „Dlaczego?”. Spieszymy z odpowiedzią. Cała rama domu jest wykonana z drewna, które jest odpowiednio zabezpieczane przed niekorzystnymi warunkami. Powoduje to, że domy takie, są równie trwałe co domy tradycyjne wykonane z suporexu. Jedyną łączącą cechą domów murowanych i drewnianych to fundamenty. Nowoczesne domy w systemie kanadyjskim dzięki rozwojowi technologii doczekały się energooszczędności takiej, jaką mają domy budowane z pustaków. Dzięki temu w lato mieszkanie nie przyjmuje ciepła a w zimę zimna.
Przy zestawieniu tych dwóch typów domów koniecznie należy pamiętać o cenie. Budowa domu kanadyjskiego jest o wiele tańsza od tego murowanego. Drewno naturalnie jest bardziej powszechnym materiałem i prostszym w uzyskaniu od betonu, gipsu, cegieł, szpachli, czy suporexu. Dlatego nowoczesne domy budowane w systemie kanadyjskim stają się coraz bardziej popularne. Każdy nawet z niskim budżetem jest w stanie sprawić sobie taki dom. Wystarczą oczywiście szczere chęci i zapał do tego, by realizować swoje marzenia.
Jest to lepszy wybór od kupna mieszkania w bloku, gdzieś w zatłoczonym mieście. Nowoczesne domy umożliwiają nam zbudowanie własnych czterech ścian bez wieloletniej budżetowej inwestycji.

Komentarze  

0 #1 Michał 2019-10-09 10:49
Z pewnością tańsze rozwiązanie niż dom murowany tylko czy tak samo trwały. Na razie nie planujemy kupna domu, lecz warto zaznajomić się z tematyka choćby dzieki blogom.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież